Easy Digital Downloads integrace s Mautic

Plugin funguje s verzí Mautic 1.4, plugin pro Mautic 2.0 a vyšší bude zveřejněn 15.11.2016.

Plugin pro WordPress, který vám autmaticky odešle zákazníky do vašeho Mauticu. Na straně Mauticu stačí vytvořit nový API klíč v pravém menu, API credentials:

mautic_api

Zde vytvořte nový klíč. Klíč musí být oAuth 1a. Použitim OAuth1a dáváte v Mauticu svolení využívat aplikaci na neurčito:

new_crdentials

Důležitá položka je Callback URI kterou je potřeba vyplnit ve tvaru adresa vašeho webu a za lomítkem vždy přidat část ?edd-listener=mautic. Výše je uvedený příklad na Cleverstart, který běží na adrese http://www.cleverstart.cz/. Zkombinováním výše uvedeného tedy adrea pro callback je http://www.cleverstart.cz/?edd-listener=mautic.

Jakmile potvrdíte vytvoření klíče, tak vám Mautic zobrazí váš public key a private key. Tyto údaje je potřeba vložit do formuláře, který naleznete pod ED Download – Konfigurace – Různé:

mautic-settings

Kromě klíčů je zde potřeba vložit i adresu vaší instalace Mauticu. Opět je potřeba vyplnit celou adresu, například http://mautic.vasedomena.cz. Nezapomeňte uložit nastavení a pak nahoře můžete kliknout na odkaz vedoucí k autorizaci na straně Mauticu, který naleznete v záhlaví každé stránky administrace:

authorise1

Jakmile kliknete na odkaz, tak se objeví stránka vašeho Mauticu, kde je potřeba se přihlásit jako administrátor.

authorise2

Po přihlášení se vás Mautic zeptá, jestli důvěřujete dané aplikaci. Klikněte na Allow:

authorise3

Jakmile potvrdíte apárování aplikace s mauticem, tak je vše hotovo. Nyní můžete u každého downloadu volit, v jakém listu se váš zákazník objeví po nákupu:

download-lists

A v konfiguraci ED download se tytéž listy objeví v rámci globálního nastavení Mauticu.

Hodně štěstí